Başlangıç > Güncel > CeBIT’in Hedefi 6 Milyar Euro

CeBIT’in Hedefi 6 Milyar Euro


Bu yıl 6-10 Ekim 2010 tarihlerinde kapılarını iş dünyası ve teknoloji meraklıları için 11’inci kez açacak olan CeBIT Bilişim Eurasia, “Anadolu Turu” nun birinci ayağını tamamladı.

Bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, yazılım ve servislerine yönelik bölgenin en büyük uluslararası ticari fuarı olan CeBIT Bilişim Eurasia, yerli ve yabancı bilişim firmalarıyla Anadolu’daki şirketleri buluşturmak için, iş dünyasında bölgesinin lokomotifi kabul edilen Anadolu şehirlerini ziyaret etti.

Antalya, Denizli, İzmir, Bursa, İzmit, Adapazarı, Gaziantep, Adana, Mersin, Konya ve Kayseri‘de düzenlenen “Anadolu Buluşmaları”nda, firmalara fuardan en az maliyetle en yüksek verimliliği elde etme yolları aktarıldı.

CeBIT iş hacmini 6 milyara yükseltmeyi hedefliyor

İki yeni bölüm eklenecek

Anadolu turu kapsamında Türkiye ekonomisine katkıda bulunan firmaların ve yerel basının yanı sıra, geçtiğimiz yıldan farklı olarak Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, bölge Üniversiteleri ve Belediyeler de ziyaret edildi.

Geçtiğimiz yıllarda var olan ‘İş Dünyası‘ ve ‘Dijital Yaşam‘ ana bölümlerine, ‘Kamu Sektörü’ ve ‘Medya & Özel Sunumlar’ adında iki ana bölüm daha eklendi.

Fuarın ‘Özel Sunumlar’ bölümünde yer alan, e-devlet, e-belediye, akıllı kentler, kamu, Green IT, akıllı ev teknolojileri, web teknolojileri, 3D teknolojiler, yeni görüntüleme ve baskı sistemleri de bu yıl ki fuarda yerini alacka.

Organizasyonu düzenleyenler geçtiğimiz yıl CeBIT Eurasia‘nın iş hacminin 5 milyar Euro olduğunu bu sene ise bu rakamın 6 milyar Euro’ya yükseleceğini açıkladı.

:: Geçtiğimiz CeBIT Eurasia fuarını beğendiniz mi? Bu yıl ne gibi yenilikler bekliyorsunuz?

Yazan: Cem Süer
SDNhttp://shiftdelete.net

Reklamlar
Kategoriler:Güncel Etiketler:, , ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: