The Twilight Saga: Eclipse (Tutulma)’in 30 Haziran 2010′da (ABD ve bazı ülkeler için gösterim tarihi, Türkiye içinse 1 Temmuz) yayınlanacağı belirlendi.

Normalde resmi ve resmi olmayan, sayısız fragman olacaktı tüm internet sitelerinde. Ancak The Twilight Saga filmlerinin yapımcılığını üstlenen Summit Pictures’in bu filmin fragmanı için değişik planları var.İlk fragman sadece Wal Mart‘ta 20 Mart Cumartesi günü satışa sunulacak olan The Twilight Saga: New Moon (Yeni Ay) Ultimate Fan Edition’da olacak.

(Bu noktada ufak bir bilgi verelim, Wal Mart Amerika’nın en büyük perakende satış mağazalar zinciri ve ”The Twilight Saga: New Moon Ultimate Fan Edition” da yine sadece bu mağazalarda satışa sunulacak olan, hayranlar için hazırlanmış oldukça kapasamlı bir DVD)

Fragman, serinin yaratıcısı Stephenie Meyer’in röportajının yanısıra filmin üç ana yıldızı Taylor Lautner, Robert Pattinson ve Kristen Stewart röportajlarıyla birlikte 7 dakikadan oluşacak. Başka kliplerinde olacağına dair söylentiler var ancak burada oldukça önemli bir sahne, neredeyse tam haliyle yer alacak. Birçok Twilight hayranının bildiği gibi Eclipse serinin üçüncü kısmı. Bella’nın Edward’a duyduğu aşk ve Jacob’la olan arkadaşlığı arasında seçim yapmak zorunda olduğu bölüm. Ayrıca geçmişindeki bir vampir tarafından tehdit edilmekte ve artık belli olan seçimi bu hikayenin bu kısmında bulunmakta.

Kaynak: Sinetif