Başlangıç > Sinema > Avatar’dan sonra ‘Hiroşima’ geliyor

Avatar’dan sonra ‘Hiroşima’ geliyor


hirosima
Titanic ve Avatar’ın ünlü yönetmeni James Cameron, son filmi Avatar’dan sonra Hiroşima ve Nagasaki’deki atom bombası patlamasını yaşayan Tsutomu Yamaguchi’nin hikâyesini çekeceğini de belirtti.

Tsutomu Yamaguchi geçtiğimiz pazartesi hayata gözlerini yummuştu. James Cameron, 1945 tarihinde Hiroşima’ya atılan atom bombasını konu alan Charles Pellegrino’nun The Last Train from Hiroshima (Hiroşima’dan Son Tren) isimli kitabının film haklarını satın alarak bu filmde Tsutomu Yamaguchi’nin hayatını işleyeceğini belirtti.
Zaten film hakları satın alınan kitap da Hiroşima ve Nagasaki’de iki atom bombası patlamasına şahit olan, geçtiğimiz pazartesi 93 yaşındayken hayatını kaybeden Tsutomu Yamaguchi’nin gerçek hikâyesini konu alıyor.
Söz konusu kitap 19 Ocak’ta Amerika’da yayımlanmaya başlanacak. Avatar’ın Japonya galası için oraya giden Lames Cameron, kitabın yazarı Yamaguchi ile tanışmıştı. Yamaguchi, ölümünden sonra Nagasaki belediye başkanı tarafından ‘değerli hikâyeleri olan bir anlatıcı’ olarak tanımlanmıştı.

İki patlamadan da sağ kurtulan tek insan olarak kayıtlara geçen Yamaguchi, uzun süre nükleer silahsızlanma için çalışmış, yazdığı kitapla ve Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmayla yaşadıklarını anlatmıştı.
Yamaguchi’nin hayatını filme çekeceğini söleyen Cameron, çekimlere ne zaman başlayacağı, kimleri filmde oynatacağı, filmin 3 boyutlu olup olmayacağı hakkında bilgi vermedi. Fakat sinema dünyası, Avatar’dan sonra her filmini üç boyutlu çekeceğini açıklayan Cameron’ın bu hikâyeyi de üç boyutlu çekeceğini düşünüyor.
Cameron’ın bir diğer projesi de Japon kültüründen olacak. Battle Angel adını taşıyacak film Yukito Kishiro’nun sekiz kitaplık Battle Angel Alita adlı manga serisinin sinema uyarlaması olacak.

Reklamlar
Kategoriler:Sinema Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: