Başlangıç > Haber > ADSL’de 6 Ay Bağlantı Ücreti Yok

ADSL’de 6 Ay Bağlantı Ücreti YokBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’unun aldığı son karar, ADSL abonesi olmak isteyenlerin işine gelecek gibi görünüyor. Kurul, 6 ay boyunca bağlantı ücreti almayacak.

İnternet servis sağlayıcılarının promosyonlarında kullanılması amacı ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu‘nun bağlantı ücretleri konusunda karar almasının altında şu nedenler yatıyor;

Kullanıcıların makul bir ücret karşılığında elektronik haberleşme şebeke, altyapı ve hizmetlerinden yararlanmasının sağlanması.
Toptan genişbant erişim hizmetlerinin kullanımının teşvik edilmesi yönüyle elektronik haberleşme hizmetleri arzı ve yeni yatırımların özendirilmesi.

6 Ay Bağlantı Ücreti Yok

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda 30.06.2010 tarihine kadar yeni ADSL internet müşterileri için Bağlantı/Nakil ücretinin alınmaması kararlaştırıldı.

İnternet servis sağlayıcılara bu hizmeti sunan Türk Telekom ise gelişmeyi sitesinden şu şekilde duyurdu;

“Türk Telekom tarafından İnternet Servis Sağlayıcılara sunulmakta olan ADSL ve YAPA hizmetleri için aylık ücret alınmamasına yönelik 01.01.2010-30.06.2010 tarihleri arasında promosyon uygulanacaktır.

Promosyon kapsamında 01.01.2010 – 30.06.2010 tarihleri arasında Al-Sat, IP VAE, ATM VAE ve YAPA kapsamında elde edilecek yeni müşteriler için (İSS’ler arası geçiş ve modeller arası geçiş yapan müşteriler hariç) varsa kota aşımı dâhil olmak üzere, TTNet A.Ş. harici İSS’lerden 3 (üç) ay süreyle, TTNet A.Ş.’den 2 (iki) ay süreyle aylık kullanım ücreti alınmayacaktır.”

Bu promosyonu internet servis sağlayıcıları, çok yakında duyuracakları kampanyalar ile daha da anlaşılır hale getirecekler gibi görünüyor.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Reklamlar
Kategoriler:Haber Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: